×

بسیاری از مسافران عزیز با هدف شتر سواری علاقمند به تورکویر شده اند.شتر تنها حیوان اهلی است که میتواند آب وهوای کویر را تحمل کند. بعداز سیستان و بلوچستان، یزد دومین استانی است که مسابقه شتر سواری برگزار می کند. اسب سواری در هر کجای ایران می تواند انجام پذیرد ولی شترسواری مختص کویر است. پلکانهایی را برای مسافران عزیز در نظر گرفته ایم. این کار سوار شدن بر شتر را میسر می کند. شتر سواری را می توان به صورت تک نفره یا دو نفر با یک شتر انجام داد.شتر سواری در تور کویریزد با کمک ساربان انجام می گیرد.

شناسایی بعضی خصوصیات فیزیولوژی و آناتومیکی شتردر سواری

یکی از مباحث بسیار جالب در فیزیولوژی شتر،مکانیسمهای حفظ و نگهداری آب است. علاوه برنقش این مکانیسمها در حفظ آب،در نگهداری انرژی بدن شتر در سواری نیز تاثیر بسزایی دارند، مثلا”در هوای سرد (زیر 22 درجه سانتیگراد)شتر برای مدت طولانی بدون نوشیدن آب راه می رود و آب لازم جهت اعمال فیزیولوژی بدنش را از رطوبت غذا تامین می کند.

شتر سواری در کویر یزد
شتر سواری در کویر یزد

درجه حرارت بدن شتر(شتر سواری در کویر)

درجه حرارت بدن شتر متعادل با بالا رفتن درجه حرارت محیط افزایش می یابد.همچنین در شتر سواری درجه حرارت بدن شتر بالا می رود و این درجه حرارت متناسب با آب و هوای کویر است. لذا اختلاف حرارت بین بدن و محیط کم می شود ، در نتیجه انرژی کمتری جهت تعریق مصرف می شود. بدین صورت در مقدار دفع آب از طریق عرق کردن و همچنین در مصرف انرژی صرفه جو یی می شود. از طرف دیگر هنگام شب حرارت محیط به تدریج کاهش می یابد، شتر با از دست دادن انرژی بدست آمده در طول روز در انرژی صرفه جویی می کند.

در شتری که روزانه آب مصرف می نماید تغییرات درجه حرارت کم است،و حدود 2 درجه سانتیگراد است. در حالیکه در شتر تشنه و شتری که زیاد سواری داده، این تغییرات درجه حرارت زیاد است و حدود 6 درجه سانتیگراد می باشد.

قیمت توربزرگسال هرنفر600هزار تومن است . کودک 2 تا 6سال 300 هزارتومان و نوزاد 70 هزار تومان می باشد. این قیمت برای تورهای بالای سه نفر است.

خدمات تور: ترنسفر رفت وبرگشت، راهنما، بیمه، پرداخت ورودی ، شتر سواری یا موتور سواری، میان وعده و شام

در تور شتر سواری در کویر یزد درصورت تمایل به سافاری با رانندگان حرفه ای آفرود هزینه آن به توراضافه خواهد شد.

جهت رزرو تماس با شماره 09132522014 و ارسال هزینه تور به کارت شماره

6037-9975-3597-8887 بانک ملی به نام مسعوددهقانی

کلیه خدمات این سایت با نظارت آژانس مسافرتی ما هور گشت واقع در یزد-خیابان امام-کوچه چهلم-کوچه موزه حیدرزاده می باشد.